edumorskaonlineEdukacja morska online w czasie kwarantanny i nie tylko może być świetną rozrywką, zabawą, ale też nauką. Dla wszystkich pasjonatów edukacji morskiej zamieszczamy poniżej wybór stron internetowych z ciekawymi propozycjami aktywności związanych z marynistyką. Zachęcamy do zdalnego wykorzystania w pracy z uczniemi np. w ramach działających w szkołach kół edukacji morskiej!
 
Ciekawe gry geograficzne online
Zagraj online i przetestuj swoją wiedzę!
Pirackie skarby ‑ morskie gry i zabawy dla dzieci

Morska tematyka jest dla dzieci bardzo ciekawa i inspirująca. Poniżej link do strony, proponującej kreatywne wykorzystanie tematyki morskiej w dziecięcych zabawach:
https://www.ciuciubabka.net/2014/10/pirackie-skarby-morskie-gry-i-zabawy.html

Materiały edukacyjne
Bogaty zakres materiałów edukacyjnych, kart pracy na stronie Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku: http://edukacjamorska.gdansk.pl/
Morskie zabawy dla dzieci
Morska tematyka jest dla dzieci bardzo ciekawa i inspirująca. Poniżej link do strony, proponującej kreatywne wykorzystanie tematyki morskiej w dziecięcych zabawach:
Quizy wiedzy morsko-żeglarskiej
Strefa rozrywki na portalu informacyjnym Żeglarski.info, gdzie znaleźć można wiele ciekawych quizów – tych łatwiejszych i trudniejszych, wymagających sporej wiedzy:
https://zeglarski.info/kategorie/quizy/
Węzły żeglarskie – nauka online
Filmik instruktażowy, prezentujący 11 węzłów obowiązujących na egzaminie na patent żeglarza jachtowego: https://www.youtube.com/watch?v=5kYM10i8oBc
Dłuższe i krótsze filmiki instruktażowe, pokazujące, jak wykonać węzły żeglarskie – od prostych do bardzo skomplikowanych.
Szanty karaoke
Nauka szant to bardzo przyjemne i rozwijające zajecie. Na poniższej stronie znajdziecie wiele szant w wydaniu karaoke: https://www.youtube.com/results?search_query=szanty+karaoke+youtube
Morskie puzzle
Strona, na której można online układać puzzle z morskich krajobrazów: https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/182855-morska-zabawa
Rejs w nieznane. Marynistyka w szkole, w domu i nie tylko
Strona poświęcona między innymi edukacji morskiej w bardzo urozmaiconej formie. Portal zawiera liczne propozycje gier, zabaw i innych aktywności z zakresu edukacji morskiej:
 
GRY I ZABAWY LOGICZNE
 
GRY RUCHOWE
 
PRACE PLASTYCZNE
P_20190918_150422_HDR.jpg
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Konkurs

Baner PPEM konkurs samorzady

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2019/2020 Uczestnicy

z Zaleskie

PPEM w szkołach

szkolne PPEM

„Zajęcia na fali”

PPEM konkurs nauczyciel logo

Przykłady dobrych praktyk

Certyfikacja

Zasady certyfikacji

szukaj

Logowanie

Statystyki

Użytkowników:
7
Artykułów:
307
Odsłon artykułów:
385583

Odwiedza nas

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions