05 zajeciaPSZiEM 2018 01 09 LTF 8740Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”.
Adresaci: zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z województwa pomorskiego, składające się z 1 nauczyciela matematyki / przyrody / geografii / fizyki / lub innego przedmiotu oraz 3 uczniów klas VII i/lub VIII; zapraszamy maksymalnie 2 zespoły z danej szkoły podstawowej, tj. 2 nauczycieli i 6 uczniów (każdy zespół uczniów uczestniczy w warsztatach ze swoim opiekunem).
Miejsce: siedziba Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni, ul. Chwaszczyńska 172
Terminy:
  • grupa I7 oraz 21 stycznia 2019 r., godz. 11.00-13.30 (poniedziałki, dwa spotkania po 3 godziny dydaktyczne + 15 minut przerwy);
  • grupa II8 oraz 22 stycznia 2019 r., godz. 11.00-13.30 (wtorki, dwa spotkania po 3 godziny dydaktyczne + 15 minut przerwy)

 

Opis szkolenia: Warsztaty mają na celu doskonalenie kompetencji nauczycieli szkół podstawowych w zakresie nauczania elementów nawigacji w połączeniu z treściami z matematyki i nauk przyrodniczych, zaś uczniów przygotowują do udziału w Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia, jak: mapa morska i współrzędne geograficzne – praktyczne zadania na mapie; określanie położenia jednostki na mapie morskiej (nanoszenie i zdejmowanie pozycji); posługiwanie się trójkątami nawigacyjnymi i cyrklem nawigacyjnym; kursy i namiary – praktyczne zadania na mapie; morskie jednostki miary – praktyczne zadania na mapie. Nauczyciele uczestniczący w warsztatach otrzymają również materiały pomocnicze do dalszej pracy z uczniami w szkole, a także możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych z prowadzącym zajęcia w kolejnych tygodniach po zakończeniu szkolenia.
Prowadzący: doświadczeni szkoleniowcy Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni
 
Zapisy: grupa I – OTWÓRZ ; grupa II – OTWÓRZ
 
Koordynator: Małgorzata Bukowska-Ulatowska (Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 58 34 04 143